Boys 100 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Chase Ferris 11.49a Palmer
2. 12 Preston Atwood 11.59a Seward
3. 11 Nicholaus Alexander 11.75a Wasilla
4. 12 Tyler Spatz 11.78a Palmer
5. 12 Nick Daniels 11.82a Palmer
6. 11 Nick Johnson 11.94a Palmer
7. 12 Charles Ward 11.95a Wasilla
8. 9 Samking Germain 12.32a Colony
9. 11 Ethan Patnode 12.46a Wasilla
10. 11 E-vion Scott 12.52a Colony
11. 11 Jaden Walkemeyer 12.55a Wasilla
12. 11 Nicholas Foote 12.75a Wasilla
13. 10 Jacob Hessinger 12.76a Colony
14. 11 Nicholas Debach 12.83a Palmer
15. 12 Christopher Yannayon 12.98a Palmer
16. 12 Terry Jackson 13.17a Houston
17. 9 Daniel O-Connor 13.55a Houston
18. 9 Dakota Bolduc 13.77a Houston
19. 9 Sohan Dissanayake 15.04a Seward
200 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Tyler Spatz 23.33a Palmer
2. 12 Chase Ferris 23.41a Palmer
3. 12 Preston Atwood 24.08a Seward
4. 11 Beau Cork 24.24a Wasilla
5. 12 Nick Daniels 24.38a Palmer
6. 12 Charles Ward 24.82a Wasilla
7. 10 Jacob Hessinger 25.05a Colony
8. 12 Cameron Mayberry 25.15a Palmer
9. 9 Samking Germain 25.26a Colony
10. 11 Nicholas Foote 25.38a Wasilla
11. 11 Jaden Walkemeyer 25.61a Wasilla
12. 11 E-vion Scott 25.99a Colony
13. 11 Caleb Drumm 26.17a Wasilla
14. 12 Terry Jackson 26.44a Houston
15. 12 Christopher Yannayon 26.76a Palmer
16. 12 Joevahnta Weddington 27.01a Seward
17. 9 Trapper Allen 27.62a Seward
18. 9 Daniel O-Connor 27.98a Houston
19. 9 Dakota Bolduc 28.03a Houston
20. 12 Justin Schutter 29.38a Seward
21. 9 Sohan Dissanayake 32.37a Seward
400 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Tyler Spatz 53.51a Palmer
2. 12 Paxson Berry 54.77a Seward
3. 12 Jonathan Kingsland 55.54a Seward
4. 10 Jacob Hessinger 55.55a Colony
5. 12 Cameron Mayberry 55.66a Palmer
6. 11 Nicholas Foote 55.92a Wasilla
7. 11 Beau Cork 55.94a Wasilla
8. 11 Nicholas Debach 56.93a Palmer
9. 11 Caleb Drumm 56.97a Wasilla
10. 11 Donovan Eiman 58.49a Palmer
11. 12 Terry Jackson 58.64a Houston
12. 11 Wyatt Monear 59.63a Wasilla
13. 9 Trapper Allen 1:01.74a Seward
14. 11 Hunter Hongslo 1:01.87a Wasilla
15. 11 Jeffrey Lautrup 1:02.08a Colony
16. 10 Zen Petrosius 1:02.97a Seward
17. 12 Joevahnta Weddington 1:03.71a Seward
18. 12 Timothy Farring 1:06.19a Colony
19. 11 Bradley Grover 1:07.18a Colony
20. 11 Drake Halfacre 1:08.75a Colony
800 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Quincy Fuller 2:04.85 Wasilla
2. 12 Ryan Kavalok 2:07.39 Palmer
3. 12 Karl Greathouse 2:13.89 Wasilla
4. 12 Thomas Zweifel 2:15.60 Seward
5. 11 Eliasson VanPelt 2:18.98 Wasilla
6. 11 Jeffrey Lautrup 2:20.49 Colony
7. 12 Jonathan Kingsland 2:23.49 Seward
8. 12 Paxson Berry 2:28.85 Seward
9. 11 Charles Dunn 2:30.04 Wasilla
10. 10 Zen Petrosius 2:30.83 Seward
11. 11 Drake Halfacre 2:32.05 Colony
12. 12 Timothy Farring 2:32.46 Colony
13. 11 Bradley Grover 2:34.01 Colony
1600 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Quincy Fuller 4:41.52a Wasilla
2. 11 Josiah Alverts 4:51.23a Palmer
3. 12 Karl Greathouse 4:54.72a Wasilla
4. 11 Eliasson VanPelt 4:57.17a Wasilla
5. 11 Jeffrey Lautrup 5:04.32a Colony
6. 12 Thomas Zweifel 5:07.98a Seward
7. 11 Drake Halfacre 5:24.15a Colony
8. 12 Timothy Farring 5:26.26a Colony
9. 11 Charles Dunn 5:32.68a Wasilla
10. 11 Bradley Grover 5:40.33a Colony
Shot Put - 12lb Varsity - Finals x
1. 12 David Kolomeychuk 40-11.00 Wasilla
2. 12 Justin Roth 38-08.00 Palmer
3. 12 Ben Frick 37-11.00 Wasilla
4. 11 Travis Wheeler 37-08.50 Palmer
5. 12 John Koenaman 37-07.00 Houston
6. 11 Cody Grogan 36-05.50 Palmer
7. 12 Justin Schutter 35-07.25 Seward
8. 11 Eli Davis 32-11.00 Seward
9. 10 Blake Carr 32-10.50 Colony
10. 10 Jarek Schultz 32-00.00 Colony
11. 10 Cameron Pead 29-05.00 Colony
12. 11 Trenten Freiberg 28-11.00 Seward
13. 11 Thomas Murrin 27-11.00 Houston
14. 11 Hayden Steiner 27-10.00 Wasilla
15. 12 Kyle Savok 26-11.50 Wasilla
16. 11 Peter Thao 26-07.00 Colony
17. 12 Alexander Desjarlais 25-07.00 Colony
--- 11 Devon Clark NM Palmer
--- 10 Reed Graham NM Houston
--- 11 Ben Bitler NM Houston
--- 11 Nicholas Debach NM Palmer
--- 11 Jacob Serafin NM Wasilla
Discus - 1.6kg Varsity - Finals x
1. 12 Justin Roth 118-02.00 Palmer
2. 12 Jared Layton 113-03.00 Palmer
3. 12 Justin Schutter 113-00.00 Seward
4. 11 Eli Davis 112-08.00 Seward
5. 12 Austin Sodorff 99-02.00 Wasilla
5. 12 John Koenaman 99-02.00 Houston
7. 11 Cody Grogan 97-03.00 Palmer
8. 12 Austin Gilland 97-00.00 Colony
9. 11 Bayley Belgarde 96-00.00 Wasilla
10. 11 Hunter Hongslo 94-10.00 Wasilla
11. 10 Reed Graham 89-06.00 Houston
12. 11 Travis Wheeler 89-04.00 Palmer
13. 10 Zen Petrosius 83-08.00 Seward
14. 11 Thomas Murrin 79-11.00 Houston
15. 11 Peter Thao 79-05.00 Colony
16. 11 Trenten Freiberg 77-05.00 Seward
17. 12 Alexander Desjarlais 73-06.00 Colony
18. 12 Joevahnta Weddington 72-00.00 Seward
19. 10 Cameron Pead 66-09.00 Colony
20. 10 Blake Carr 66-05.00 Colony
21. 11 Hayden Steiner 62-06.00 Wasilla
--- 11 Benjamin Boyer NM Wasilla
--- 11 Devon Clark NM Palmer
--- 11 Ben Bitler NM Houston
Girls 100 Meters Varsity - Finals x
1. 11 Kaylyn Kelly 13.25a Wasilla
2. 11 Shawna Johnson 14.23a Palmer
3. 11 Ceil Dunleavy 14.28a Wasilla
4. 9 Maggie Adkins 14.33a Seward
5. 12 Corina Monroe 14.36a Palmer
6. 9 Danielle Stotler 14.99a Colony
7. 9 Taylor Malone 15.44a Colony
8. 11 Kinze Hauze 15.60a Seward
200 Meters Varsity - Finals x
1. 11 Kaylyn Kelly 27.84a Wasilla
2. 9 Alli Van Pelt 29.15a Houston
3. 11 Ceil Dunleavy 29.84a Wasilla
4. 9 Maggie Adkins 29.84a Seward
5. 11 Shawna Johnson 29.87a Palmer
6. 12 Corina Monroe 30.18a Palmer
7. 11 Victoria Malak 30.28a Wasilla
8. 9 Coral Petrosius 30.54a Seward
9. 11 Richelle Wagle 31.14a Wasilla
10. 11 Kinze Hauze 32.27a Seward
11. 9 Taylor Malone 32.98a Colony
12. 9 Madeleine Miller 34.59a Colony
13. 11 Isabel Rodriguez 38.45a Seward
400 Meters Varsity - Finals x
1. 9 Sadie Lindquist 1:06.90a Seward
2. 11 Victoria Malak 1:10.17a Wasilla
3. 9 Coral Petrosius 1:11.64a Seward
4. 11 Richelle Wagle 1:14.37a Wasilla
5. 11 Isabel Rodriguez 1:27.22a Seward
800 Meters Varsity - Finals x
1. 10 Ruby Lindquist 2:25.07a Seward
2. 9 Alli Van Pelt 2:38.22a Houston
3. 9 Sadie Lindquist 2:42.43a Seward
4. 11 Riley McLellan 2:45.09a Wasilla
5. 10 Emma Moore 2:54.37a Seward
6. 12 Kayla Munday 3:02.29a Wasilla
1600 Meters Varsity - Finals x
1. 10 Ruby Lindquist 5:27.08a Seward
2. 10 Emma Moore 6:13.36a Seward
3. 12 Kayla Munday 6:37.52a Wasilla
Shot Put - 4kg Varsity - Finals x
1. 12 Demiana Glenn 30-04.75 Wasilla
2. 11 Kristina Tennesen 29-00.00 Colony
3. 9 Danielle Stotler 27-09.75 Colony
4. 10 Grace Looney 26-10.50 Colony
5. 11 Kiana Hampton 24-01.00 Palmer
6. 11 Megan Whitesell 22-10.50 Palmer
7. 12 Rosalee Cowan 22-07.00 Colony
8. 11 Richelle Wagle 22-04.50 Wasilla
9. 11 Hannah Hammonds 19-04.00 Palmer
10. 11 Natalia Wanser 15-03.50 Wasilla
--- 11 Samantha Sterner NM Palmer
--- 11 Emma Ushmann NM Palmer
Discus - 1kg Varsity - Finals x
1. 11 Kristina Tennesen 108-08.00 Colony
2. 9 Coral Petrosius 78-09.50 Seward
3. 9 Danielle Stotler 78-01.50 Colony
4. 10 Grace Looney 73-04.00 Colony
5. 12 Demiana Glenn 72-09.00 Wasilla
6. 11 Richelle Wagle 71-07.00 Wasilla
7. 11 Kiana Hampton 67-05.50 Palmer
8. 12 Rosalee Cowan 57-08.50 Colony
9. 11 Megan Whitesell 55-09.50 Palmer
10. 11 Hannah Hammonds 52-09.50 Palmer
--- 11 Emma Ushmann NM Palmer
--- 11 Samantha Sterner NM Palmer