Mens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Brandon Tulcey 11.76a Sitka
2. 10 Axel Vides 12.19a Petersburg
3. 10 Josh Goeden 12.35a Sitka
3. 10 Marjo Vidad 12.35a Sitka
5. Karl Tupou 12.44a Haines
6. 11 Stuart Medalen 12.73a Petersburg
7. Zane Durr 13.26a Haines
8. 10 Quinn Newlun 13.49a Yakutat
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1. 11 Brandon Tulcey 12.04a Sitka
2. 10 Axel Vides 12.23a Petersburg
3. 10 Josh Goeden 12.33a Sitka
4. Karl Tupou 12.44a Haines
5. 10 Marjo Vidad 12.51a Sitka
6. 11 Stuart Medalen 12.53a Petersburg
7. Zane Durr 13.23a Haines
8. 10 Quinn Newlun 13.49a Yakutat
11 Andrew Duddles SCR Petersburg
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Brandon Tulcey 24.17a Sitka
2. 10 Daniel Wendell 24.73a Sitka
3. Casey Bradford 24.77a Haines
4. 10 Josh Goeden 24.92a Sitka
5. 10 Casey Bell 25.38a Petersburg
6. 10 Axel Vides 25.55a Petersburg
7. 12 Rowan Sharman 26.32a Gustavus
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1. 11 Brandon Tulcey 24.12a Sitka
2. 10 Daniel Wendell 24.55a Sitka
3. Casey Bradford 24.77a Haines
5. 10 Axel Vides 25.21a Petersburg
4. 10 Josh Goeden 25.24a Sitka
6. 10 Casey Bell 25.31a Petersburg
7. 12 Rowan Sharman 26.35a Gustavus
8. Mori Hayes 27.27a Haines
9. Elliott Wilde 27.56a Haines
10. 9 Matthew Tuaau 29.36a Gustavus
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. Keegan Sundberg 52.88a Haines
2. 11 Tell Tripple 54.19a Thorne Bay
3. Casey Bradford 55.08a Haines
4. 12 Evan Marsh 55.32a Petersburg
5. 10 Tristan Rosas 55.93a Sitka
6. 11 Jericho Villanueva 56.19a Sitka
7. 11 Tucker Hagerman 58.82a Petersburg
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1. 11 Tell Tripple 54.02a Thorne Bay
1. Keegan Sundberg 54.02a Haines
3. 10 Tristan Rosas 55.36a Sitka
5. 12 Evan Marsh 55.40a Petersburg
4. Casey Bradford 55.99a Haines
6. 11 Tucker Hagerman 56.19a Petersburg
7. 11 Jericho Villanueva 56.37a Sitka
8. trevor cox 58.02a Haines
9. 12 John Brooks 59.10a Petersburg
10. 12 Niko Sani 59.23a Sitka
11. 12 Quinn Slayton 59.94a Thorne Bay
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 12 River Quitslund 2:11.18a Petersburg
2. 11 Jordan Zellhuber 2:11.90a Sitka
3. 11 Tucker Hagerman 2:16.49a Petersburg
4. 9 Kincaid Parsons 2:17.76a Sitka
5. trevor cox 2:18.22a Haines
6. Neil Little 2:27.07a Haines
7. 9 Ben Gailbraith 2:36.21a Sitka
8. Zane Durr 2:40.23a Haines
X 800 Meters - Varsity - Prelims
1. 12 River Quitslund 2:11.20a Petersburg
2. 11 Jordan Zellhuber 2:15.66a Sitka
3. 9 Kincaid Parsons 2:15.89a Sitka
5. trevor cox 2:16.02a Haines
4. 11 Tucker Hagerman 2:22.31a Petersburg
6. Neil Little 2:26.77a Haines
7. Zane Durr 2:38.80a Haines
8. 9 Ben Gailbraith 2:39.13a Sitka
9. 9 Micah Cook 2:43.78a Skagway
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 12 River Quitslund 4:47.63a Petersburg
2. 10 Colin Baciocco 4:50.08a Sitka
3. 12 Rowan Sharman 5:00.58a Gustavus
4. 11 Jordan Zellhuber 5:01.01a Sitka
5. 11 Tucker Hagerman 5:08.64a Petersburg
6. trevor cox 5:09.97a Haines
7. Neil Little 5:17.58a Haines
8. 10 Connor Buxton 5:20.21a Sitka
9. 10 Colton Belisle 5:49.31a Skagway
10. Elliott Wilde 5:50.55a Haines
11. 10 Jericho Seaford 5:53.79a Thorne Bay
12. 9 Micah Cook 6:01.92a Skagway
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 River Quitslund 10:34.63a Petersburg
2. 10 Colin Baciocco 10:35.07a Sitka
3. 12 Rowan Sharman 10:53.52a Gustavus
4. 11 Tucker Hagerman 11:29.04a Petersburg
5. 10 Connor Buxton 11:35.75a Sitka
6. 12 Trevor Schoening 11:44.25a Sitka
7. 10 Colton Belisle 12:40.07a Skagway
8. 10 Jericho Seaford 12:44.11a Thorne Bay
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1. Keegan Sundberg 43.28a Haines
2. 12 Ben Zarlengo 43.43a Petersburg
3. 10 Casey Bell 45.44a Petersburg
4. 9 Tyler White 46.65a Sitka
5. 12 Niko Sani 47.67a Sitka
6. 10 Nathaniel Lenhard 48.51a Petersburg
7. 9 Kyler Sumauang 52.17a Sitka
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 47.56a Sitka
2. - 49.14a Thorne Bay
3. - 51.49a Petersburg
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1. - 1:38.81a Sitka
2. - 1:42.08a Thorne Bay
3. - 1:47.67a Petersburg
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 3:43.46a Petersburg
2. - 3:49.24a Thorne Bay
3. - 3:53.45a Sitka
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1. - 9:04.88a Sitka
2. - 9:59.97a Petersburg
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1. 12 Evan Marsh 42-09.00 Petersburg
2. 12 Able Aulbach 41-01.25 Petersburg
3. 10 Quinn Newlun 39-03.75 Yakutat
4. 9 Matthew Tuaau 39-01.00 Gustavus
5. Matthew Green 38-02.00 Haines
6. 12 Sage Widmier 36-07.00 Sitka
7. 12 Blayne Vilandre 35-04.00 Sitka
8. Kai Hayes 33-07.75 Haines
9. 9 Titus Tripple 31-11.50 Thorne Bay
10. Tonga Tupou 31-10.75 Haines
11. 10 Jack Weaver 27-07.50 Sitka
12. 9 Brandon Ware 27-01.75 Petersburg
13. 10 Colby Silverthorne 25-06.25 Thorne Bay
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1. 12 Ben Zarlengo 133-02 Petersburg
2. 12 Evan Marsh 119-11 Petersburg
3. 12 Sage Widmier 118-01 Sitka
4. Matthew Green 115-09 Haines
5. Casey Bradford 113-09 Haines
6. Dylan Palmeiri 91-08 Haines
7. 12 Blayne Vilandre 90-08 Sitka
8. 10 Quinn Newlun 89-10 Yakutat
9. 11 Kirk Evens 83-03 Petersburg
10. 9 Matthew Tuaau 79-07 Gustavus
11. 10 Colby Silverthorne 77-04 Thorne Bay
12. 10 Jack Weaver 70-08 Sitka
X High Jump - Varsity - Finals
1. 10 Axel Vides 5-04.00 Petersburg
2. 12 Billy Ware 5-04.00 Petersburg
3. 10 Tristan Rosas 5-02.00 Sitka
4. 10 Chase Markegard 5-00.00 Sitka
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 11 Brandon Tulcey 18-07.50 Sitka
2. 10 Axel Vides 17-06.25 Petersburg
3. 9 Tyler White 16-11.50 Sitka
4. 12 Billy Ware 16-11.25 Petersburg
5. 10 Chase Markegard 16-09.50 Sitka
6. Kai Hayes 16-02.50 Haines
7. 10 Ethan Cummins 15-09.00 Petersburg
8. Zane Durr 14-05.25 Haines
9. Mori Hayes 13-11.50 Haines
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 10 Ethan Cummins 33-08.00 Petersburg
2. Kai Hayes 33-06.00 Haines
3. 10 Nathaniel Lenhard 33-04.75 Petersburg
4. Mori Hayes 33-01.50 Haines
5. 12 Billy Ware 33-01.25 Petersburg
6. 10 Chase Markegard 32-09.75 Sitka
7. 9 Kyler Sumauang 32-01.25 Sitka
8. 11 Jericho Villanueva 28-05.50 Sitka
9 Matthew Tuaau SCR Gustavus
Womens Results
X Girls 100 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Gabriella Cagle 13.95a Sitka
2. 10 Aishu Cozby 14.13a Gustavus
3. 9 Sophia Eastham 14.40a Sitka
4. 9 Madeline Quealey 15.03a Sitka
5. 10 Mariah Taylor 15.22a Petersburg
6. 10 Jasmine Long 15.94a Yakutat
7. 9 Dani Go 16.18a Yakutat
8. 10 Hayley Lekanof 18.31a Yakutat
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1. 12 Gabriella Cagle 13.93a Sitka
2. 10 Aishu Cozby 14.22a Gustavus
3. 9 Sophia Eastham 14.49a Sitka
4. 9 Madeline Quealey 14.84a Sitka
5. 10 Mariah Taylor 15.39a Petersburg
6. 10 Jasmine Long 15.43a Yakutat
7. 9 Dani Go 16.10a Yakutat
8. 10 Hayley Lekanof 18.41a Yakutat
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Gabriella Cagle 29.29a Sitka
2. 9 Sophia Eastham 30.26a Sitka
3. 10 Aishu Cozby 30.35a Gustavus
4. 9 Madison Kranz 31.06a Sitka
5. Jennie Humphreys 31.16a Haines
6. Tulsi Zahnov 32.51a Haines
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Taylee Nyquest 1:04.72a Thorne Bay
2. Jennie Humphreys 1:05.87a Haines
3. 11 Sarah Newlun 1:06.90a Yakutat
4. 10 Kayleigh Eddy 1:08.67a Petersburg
5. 10 Katie Holmgren 1:09.08a Sitka
6. Tulsi Zahnov 1:11.32a Haines
7. 9 Madison Webb 1:11.61a Sitka
8. Natalia Taylor 1:12.11a Haines
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1. Jennie Humphreys 1:06.05a Haines
2. 11 Taylee Nyquest 1:06.17a Thorne Bay
3. 10 Kayleigh Eddy 1:08.54a Petersburg
4. 11 Sarah Newlun 1:08.71a Yakutat
5. 10 Katie Holmgren 1:09.68a Sitka
6. 9 Madison Webb 1:10.97a Sitka
7. Natalia Taylor 1:12.01a Haines
8. Tulsi Zahnov 1:12.19a Haines
9. 11 Mary Pierce 1:13.59a Sitka
10. 9 Kara Whitehead 1:29.03a Skagway
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Taylee Nyquest 2:31.48a Thorne Bay
2. 11 Hannah Pfundt 2:46.56a Petersburg
3. 12 Daniela Artiomov 2:51.46a Sitka
4. 12 Makayla Newman 2:55.90a Petersburg
5. 10 Hailey Jensen 3:04.33a Skagway
6. 11 Al Weber 3:06.23a Skagway
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Taylee Nyquest 5:31.71a Thorne Bay
2. 11 Hannah Pfundt 6:09.21a Petersburg
3. 11 Sarah Newlun 6:10.06a Yakutat
4. 12 Makayla Newman 6:10.54a Petersburg
5. 12 Daniela Artiomov 6:25.60a Sitka
6. 9 Ayla McNielly 6:26.49a Sitka
7. 11 Al Weber 6:31.56a Skagway
8. 9 Mani Cozby 8:32.07a Gustavus
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Taylee Nyquest 11:54.04a Thorne Bay
2. 12 Makayla Newman 13:33.27a Petersburg
3. 9 Ayla McNielly 13:47.19a Sitka
4. 11 Hannah Pfundt 14:02.12a Petersburg
5. 10 Hailey Jensen 14:35.83a Skagway
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1. 10 Izabelle Ith 15.46a Petersburg
2. 10 Kayleigh Eddy 17.99a Petersburg
3. 9 Madison Kranz 19.24a Sitka
4. 10 Kelsa Sperl 20.11a Petersburg
5. 9 Karina Sibayan 21.49a Sitka
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1. 10 Izabelle Ith 47.14a Petersburg
2. 9 Madison Kranz 53.35a Sitka
3. 11 Sarah Newlun 54.47a Yakutat
4. 11 Hannah Pfundt 54.53a Petersburg
5. 9 Skyler Moore 59.70a Sitka
6. 9 Madison Webb 1:01.21a Sitka
7. 9 Dani Go 1:01.91a Yakutat
8. 10 Kayleigh Eddy 1:04.88a Petersburg
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Prelims
1. 10 Izabelle Ith 49.28a Petersburg
2. 9 Madison Kranz 53.53a Sitka
3. 10 Kayleigh Eddy 53.71a Petersburg
4. 11 Sarah Newlun 55.08a Yakutat
5. 11 Hannah Pfundt 56.03a Petersburg
6. 9 Skyler Moore 59.04a Sitka
7. 9 Madison Webb 1:02.54a Sitka
8. 9 Dani Go 1:02.80a Yakutat
9. 9 Bethany Bohlke 1:05.11a Gustavus
10. 9 Kailey Ewing 1:08.96a Gustavus
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 57.69a Sitka
3. - 1:07.24a Petersburg
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1. - 2:03.24a Sitka
2. - 2:18.42a Petersburg
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 4:59.34a Sitka
2. - 5:34.51a Petersburg
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1. - 12:14.27a Sitka
2. - 12:25.00a Petersburg
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1. 11 Mariyah Harrell 31-06.50 Sitka
2. Autumn Gross 30-03.00 Haines
3. 10 Jasmine Long 28-00.25 Yakutat
4. Bailey Stuart 27-11.00 Haines
5. 12 Safaya Mann 27-08.00 Sitka
6. Destinee Cowart 27-04.75 Haines
7. 10 Mariah Taylor 26-11.00 Petersburg
8. 9 Kara Whitehead 22-08.00 Skagway
9. 10 Hayley Lekanof 21-03.00 Yakutat
10. 10 Julia Middleton 20-08.75 Sitka
11. 10 Ragna Bu 12-09.00 Petersburg
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1. Bailey Stuart 80-08 Haines
2. 11 Mariyah Harrell 79-10 Sitka
3. 10 Jasmine Long 79-09 Yakutat
4. Autumn Gross 78-09 Haines
5. 10 Hayley Lekanof 70-05 Yakutat
6. 10 Julia Middleton 67-11 Sitka
7. 10 Aishu Cozby 66-10 Gustavus
8. Destinee Cowart 65-02 Haines
9. 10 Mariah Taylor 60-08 Petersburg
10. 9 Kailey Ewing 52-07 Gustavus
11. 12 Safaya Mann 48-01 Sitka
12. 9 Mani Cozby 43-07 Gustavus
13. 10 Ragna Bu 38-00 Petersburg
X High Jump - Varsity - Finals
1. 12 Gabriella Cagle 4-06.00 Sitka
2. 10 Katie Holmgren 4-02.00 Sitka
3. 10 Erika Seehafer 4-00.00 Sitka
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 10 Izabelle Ith 16-11.75 Petersburg
2. 12 Gabriella Cagle 14-06.75 Sitka
3. 10 Aishu Cozby 14-00.50 Gustavus
4. 10 Kelsa Sperl 12-01.00 Petersburg
5. 11 Mary Pierce 12-00.75 Sitka
6. 10 Erika Seehafer 11-09.25 Sitka
7. 9 Dani Go 11-08.75 Yakutat
8. 9 Mani Cozby 8-10.25 Gustavus
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 10 Izabelle Ith 35-05.00 Petersburg
2. 10 Kayleigh Eddy 28-10.50 Petersburg
3. 9 Marlis Boord 27-02.00 Sitka
4. 10 Mariah Taylor 27-00.50 Petersburg
5. 9 Kamryn Dodson 26-02.50 Sitka
6. 11 Mary Pierce 25-09.00 Sitka
7. 9 Bethany Bohlke 23-05.50 Gustavus