Boys 100 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kyle Pietro 12 Skyview 11.86a
2 Albert White 12 Skyview 11.96a
3 Vincent Aumavae 10 Palmer 12.20a
4 Brayton Johnson 11 Anchorage Christian 12.20a
5 Richard Reynolds 12 Skyview 12.25a
6 JoeBen Hawkins 12 Skyview 12.27a
7 Frew Winkle 10 Grace Christian 12.30a
8 James Nisbett 10 Palmer 12.33a
9 Gabriel Hartsock 10 Palmer 12.36a
10 Daniel VanderWeide 9 Grace Christian 12.49a
11 Blaine Gregaitis 9 Anchorage Christian 12.59a
12 Josh Lister 10 Skyview 12.74a
13 Bradley Boerger 12 Grace Christian 12.78a
14 Joseph Provo 11 Palmer 12.79a
15 Patrick Clark 12 Wasilla 12.87a
16 Josh Wolfe 10 Wasilla 12.97a
17 Jayna O'Leary 12 Seward 13.21a
18 Michael Todd 9 Anchorage Christian 13.36a
19 Matt Donithan 11 Palmer 13.54a
20 Diego Rico 12 Anchorage Christian 13.64a
21 William Railing 9 Anchorage Christian 13.89a
22 Cole Donald-Huffman 10 Wasilla 13.94a
23 Christopher Hinther 10 Palmer 14.21a
24 Elliot Morris 9 Grace Christian 14.33a
25 Lastan Williams 10 Seward 14.61a
26 Hoseung Baek 10 Anchorage Christian 14.62a
27 Alex Pahno 9 Seward 14.66a
28 Do Jun Kang 10 Anchorage Christian 14.91a
29 Josh Klina 9 Palmer 15.11a
Kohei Wantenabe 9 Palmer SCR
Brian Peters 9 Anchorage Christian SCR
Cameron Eckmann 10 Grace Christian SCR
Daniel De'lay 11 Palmer SCR
Brandon Kavolok 12 Palmer SCR
Devon Teeling 12 Wasilla SCR
Boys 200 Meter Dash Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tyler Anderson 12 Wasilla 23.78a
2 Jordan Railing 12 Anchorage Christian 24.46a
3 Albert White 12 Skyview 24.49a
4 Brayton Johnson 11 Anchorage Christian 24.69a
5 Frew Winkle 10 Grace Christian 24.77a
6 Richard Reynolds 12 Skyview 24.87a
7 Daniel VanderWeide 9 Grace Christian 25.26a
8 Mitchell Rilatos 10 Wasilla 25.27a
9 JoeBen Hawkins 12 Skyview 25.36a
10 James Nisbett 10 Palmer 25.38a
11 Kyle Shedd 12 Skyview 25.41a
12 Keith Thompson 12 Wasilla 25.41a
13 Joshua Pahkala 12 Wasilla 25.66a
14 Gabriel Hartsock 10 Palmer 25.71a
15 Vincent Aumavae 10 Palmer 25.77a
16 Josh Lister 10 Skyview 25.86a
17 Dane Kuiper 9 Wasilla 25.89a
18 Bradley Boerger 12 Grace Christian 26.73a
19 Jayna O'Leary 12 Seward 26.74a
20 Tannen Berry 10 Seward 27.25a
21 Michael Todd 9 Anchorage Christian 27.29a
22 Matt Donithan 11 Palmer 27.96a
23 Cole Donald-Huffman 10 Wasilla 28.23a
24 William Railing 9 Anchorage Christian 28.46a
25 Diego Rico 12 Anchorage Christian 28.60a
26 Christopher Hinther 10 Palmer 29.73a
27 Roman Edmonds 11 Anchorage Christian 30.01a
28 Elliot Morris 9 Grace Christian 30.20a
29 Lastan Williams 10 Seward 30.69a
30 Alex Pahno 9 Seward 30.75a
31 Do Jun Kang 10 Anchorage Christian 30.94a
32 Josh Klina 9 Palmer 31.77a
Cameron Eckmann 10 Grace Christian SCR
Patrick Clark 12 Wasilla SCR
Brandon Kavolok 12 Palmer SCR
Boys 800 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Joe Day 12 Palmer 2:00.48a
2 Mason Minturn 12 Palmer 2:03.98a
3 Cody Williams 12 Skyview 2:06.63a
4 John Klein 12 Grace Christian 2:08.80a
5 Micah Hilbish 10 Skyview 2:11.59a
6 Andrew Cooley 10 Wasilla 2:14.56a
7 Connor Mattson 12 Wasilla 2:14.74a
8 Chris Osiensky 11 Palmer 2:14.90a
9 Luke McLaughlin 10 Grace Christian 2:17.91a
10 Hans Karlberg 10 Grace Christian 2:18.97a
11 Anthony Oliver 12 Wasilla 2:19.76a
12 Miles Knotek 11 Seward 2:20.02a
13 Coultin Wescott 11 Wasilla 2:20.65a
14 Chris Smith 11 Palmer 2:22.05a
15 Michael Marshall 9 Seward 2:22.10a
16 Daniel Tedrick 12 Anchorage Christian 2:22.80a
17 Jalen Terry 11 Seward 2:23.92a
18 Clarence Ess 12 Palmer 2:24.61a
19 Jacob Marshall 12 Seward 2:25.62a
20 Keaton Evans 10 Anchorage Christian 2:25.72a
21 Jesse Udelhoven 12 Skyview 2:31.01a
22 Brenner Musgrave 9 Skyview 2:35.43a
23 Isaac Bingham 10 Palmer 2:35.80a
24 Dylan Gillespie 9 Seward 2:42.87a
25 Brandon Moore 9 Seward 2:44.64a
26 Jesse Book 12 Skyview 2:47.21a
27 Coltin Yancey 9 Skyview 2:47.96a
28 Brennan Mitzell 9 Skyview 3:21.40a
Garrett Mutchie 11 Anchorage Christian SCR
Jerry Swanson 10 Seward SCR
Matthew Moore 10 Seward SCR
Boys 3200 Meter Run Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Cody Williams 12 Skyview 10:16.46
2 Chris Osiensky 11 Palmer 10:32.41
3 Daniel Serventi 10 Grace Christian 10:45.84
4 Miles Knotek 11 Seward 10:49.38
5 Noah Ripley 12 Wasilla 10:56.67
6 Micah Hilbish 10 Skyview 10:57.96
7 Clarence Ess 12 Palmer 11:06.00
8 Andrew Liebing 12 Palmer 11:06.58
9 Sean Herrmann 10 Palmer 11:06.98
10 Matthew Moore 10 Seward 11:26.68
11 Ivan David Isaacs 10 Grace Christian 11:32.36
12 Brendon Lee 10 Wasilla 11:34.52
13 Michael Marshall 9 Seward 11:36.19
14 Daniel Tedrick 12 Anchorage Christian 11:43.05
15 Brandon Moore 9 Seward 12:00.29
16 Keaton Evans 10 Anchorage Christian 12:01.82
17 Chris Smith 11 Palmer 12:02.89
18 Brenner Musgrave 9 Skyview 12:07.08
19 Colton Pulver 9 Wasilla 12:15.37
20 Jacob Marshall 12 Seward 12:17.05
21 Ty Marshall 9 Wasilla 12:19.54
22 Isaac Bingham 10 Palmer 12:23.85
23 Jesse Udelhoven 12 Skyview 12:30.90
24 Richard Abbott 11 Wasilla 12:36.68
25 Dylan Gillespie 9 Seward 12:42.27
26 Wyatt Goulding 9 Wasilla 12:52.93
27 Jesse Book 12 Skyview 13:07.04
28 Karl Eckmann 10 Grace Christian 13:21.92
29 Coltin Yancey 9 Skyview 13:39.13
30 Brennan Mitzell 9 Skyview 16:49.74
Jerry Swanson 10 Seward SCR
Coultin Wescott 11 Wasilla SCR
Boys 300m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jordan Railing 12 Anchorage Christian 43.11a
2 Bud Sparks 12 Skyview 45.75a
3 Joshua Pahkala 12 Wasilla 45.90a
4 Keith Thompson 12 Wasilla 48.59a
5 Kenneth Frick 10 Wasilla 48.77a
6 Tannen Berry 10 Seward 49.66a
7 Matthew Moore 10 Seward 50.78a
8 Joe Clauson 10 Anchorage Christian 52.40a
9 Alex Pahno 9 Seward 59.63a
Brandon Moore 9 Seward SCR
Dylan Gillespie 9 Seward SCR
Michael Marshall 9 Seward SCR
Daniel De'lay 11 Palmer SCR
Boys 4x400 Meter Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Anchorage Christian 3:46.93a
2 Grace Christian 3:53.81a
3 Seward 3:56.60a
3 Skyview 3:56.60a
5 Wasilla 3:59.02a
Seward SCR
Palmer SCR
Boys Long Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tyler Anderson 12 Wasilla 19-03.25
2 Augustus Simmers 11 Anchorage Christian 19-01.50
3 Albert White 12 Skyview 18-04.50
4 Kyle Pietro 12 Skyview 18-03.50
5 Jordan Railing 12 Anchorage Christian 18-02.00
6 Dane Kuiper 9 Wasilla 17-10.50
7 Mitchell Rilatos 10 Wasilla 17-07.25
8 Nate Simmers 10 Anchorage Christian 17-03.50
9 Jayna O'Leary 12 Seward 16-10.25
10 Josh Hawkins 10 Palmer 16-08.50
11 Jalen Terry 11 Seward 16-06.00
12 Blaine Gregaitis 9 Anchorage Christian 16-04.50
13 Kyle Shedd 12 Skyview 16-01.75
14 Bud Sparks 12 Skyview 15-07.50
15 Patrick Clark 12 Wasilla 15-06.00
16 Hans Karlberg 10 Grace Christian 15-03.50
17 Tannen Berry 10 Seward 15-02.75
18 Josh Wolfe 10 Wasilla 15-00.25
19 Joe Clauson 10 Anchorage Christian 14-08.75
20 Diego Rico 12 Anchorage Christian 14-05.00
21 Joseph Provo 11 Palmer 14-03.75
22 William Railing 9 Anchorage Christian 14-02.50
23 Lastan Williams 10 Seward 13-08.50
24 Myles Kahler 11 Palmer 12-10.00
25 Elliot Morris 9 Grace Christian 11-04.00
Brian Peters 9 Anchorage Christian SCR
Austin Deville 9 Anchorage Christian SCR
Shouya Wantenabe 9 Palmer SCR
Boys Triple Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tyler Anderson 12 Wasilla 41-11.50
2 Mitchell Rilatos 10 Wasilla 38-02.00
3 Bud Sparks 12 Skyview 36-11.25
4 Kyle Shedd 12 Skyview 35-07.75
5 Josh Hawkins 10 Palmer 35-01.00
6 Nate Simmers 10 Anchorage Christian 34-05.00
7 Connor Devine 12 Wasilla 34-03.50
8 Calvin Hoffman 10 Anchorage Christian 32-10.50
9 Joseph Provo 11 Palmer 31-02.75
10 Diego Rico 12 Anchorage Christian 30-09.50
11 William Railing 9 Anchorage Christian 30-09.00
12 Brenner Musgrave 9 Skyview 28-03.75
Dane Kuiper 9 Wasilla SCR
Josh Klina 9 Palmer SCR
Austin Deville 9 Anchorage Christian SCR
Joe Clauson 10 Anchorage Christian SCR
Jalen Terry 11 Seward SCR
Tannen Berry 10 Seward SCR
Kyle Pietro 12 Skyview SCR