Mens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Nick Johnson 12.11a Palmer
2. 12 Nicholaus Alexander 12.18a Wasilla
3. 10 Wyatt Helton 12.24a PR Wasilla
4. 11 Nathan Ashworth 12.34a SR Redington
5. 10 Chance Tucker 12.49a Palmer
6. 11 Matthew Daniels 12.54a PR Palmer
7. 10 Jaden Caple 12.67a Palmer
8. 12 Alexander Spangler 12.70a PR Wasilla
9. 12 Jaden Walkemeyer 12.81a SR Wasilla
10. 11 Tanner Reed 12.83a SR Wasilla
11. 10 Anthony (Junior) Matthews 12.84a Wasilla
12. 10 Christian (Riley) Fuller 13.12a PR Wasilla
13. 10 Jordan Quenga 13.24a Wasilla
14. 9 Reginald Drummond 13.46a Wasilla
15. 11 Lucas Kirn 13.69a Redington
16. 10 Jose Miranda 13.72a PR Wasilla
17. 10 Blake Thorpe 13.90a PR Redington
18. 10 Chandler Angol 13.95a Palmer
19. 12 Ethan Tatum 14.99a Palmer
20. 9 Jeremiah Favor 19.23a PR Wasilla
10 Blake Tomlinson SCR Palmer
10 Harlan Hamilton SCR Palmer
10 Kyler Rumfelt SCR Redington
12 Aaden Hendrick SCR Houston
12 Donovan Eiman SCR Palmer
11 Jacob Killinger SCR Houston
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Travis Christman-Strawn 24.71a PR Wasilla
2. 10 Chance Tucker 25.02a PR Palmer
3. 10 Jaden Caple 25.51a Palmer
4. 10 Caleb Wagle 25.95a Wasilla
5. 11 Nathan Ashworth 26.27a Redington
6. 9 Issac Wagle 26.39a Wasilla
7. 10 Anthony (Junior) Matthews 26.55a Wasilla
8. 10 Christian (Riley) Fuller 26.64a PR Wasilla
9. 11 Kashawn Gold 27.18a Houston
10. 10 Jordan Quenga 27.38a PR Wasilla
11. 9 Jayden Collins 27.73a PR Houston
12. 10 Blake Thorpe 28.47a Redington
13. 10 Gaven Frazier 29.12a PR Palmer
14. 10 Blake Tomlinson 29.52a PR Palmer
15. 10 Chandler Angol 30.55a Palmer
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Isaak Bell 55.75a Wasilla
2. 12 Eliasson VanPelt 55.76a PR Wasilla
3. 9 Steven Sandefur 57.26a PR Wasilla
4. 10 Henry Mujica 1:00.48a Wasilla
5. 10 Ryan Kirn 1:03.56a Redington
6. 10 Blake Thorpe 1:04.71a Redington
7. 10 Chandler Angol 1:10.59a SR Palmer
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Lev Robertson 2:07.18a Palmer
2. 12 Eliasson VanPelt 2:08.09a PR Wasilla
3. 12 Julian Davis 2:13.05a PR Palmer
4. 10 Connor Owens 2:14.46a PR Palmer
5. 9 Amiquq MacLean 2:15.05a PR Palmer
6. 12 Richard Harris 2:16.09a PR Palmer
7. 11 Kaleb Greathouse 2:17.88a Wasilla
8. 9 Jeremiah Zeedar-Boeck 2:19.89a PR Wasilla
9. 11 Isaak Bell 2:23.84a Wasilla
10. 11 Taft Steiner 2:25.47a SR Wasilla
11. 9 Easton Armstrong 2:26.88a PR Palmer
12. 9 Tristan Pease 2:32.00a PR Wasilla
13. 11 Tre Mackay 2:34.96a Wasilla
14. 12 Drew Dunn 2:36.30a Wasilla
15. 9 Kyle Whitney 2:40.22a PR Wasilla
10 Macrea Brotsman SCR Houston
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kaleb Greathouse 4:58.32a PR Wasilla
2. 11 Taft Steiner 5:07.12a Wasilla
3. 10 Ryan Kirn 5:20.46a SR Redington
4. 11 Tre Mackay 5:20.51a PR Wasilla
5. 10 Andrew Bashor 5:28.96a PR Wasilla
6. 9 Joshua Villanueva 5:35.21a PR Palmer
7. 9 Levi Miller 5:36.37a PR Palmer
8. 10 Zebediah Sheldon 6:42.03a PR Palmer
9 Ethan Copp SCR Palmer
10 Macrea Brotsman SCR Houston
12 Kyle Leadbetter SCR Palmer
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Andrew Bashor 12:04.36a Wasilla
2. 12 Drew Dunn 12:23.60a Wasilla
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Matthew Daniels 16.43a Palmer
2. 10 Wyatt Helton 16.92a SR Wasilla
3. 9 Sawyer Drumm 18.58a PR Wasilla
10 Hunter Parsons SCR Wasilla
10 Jose Miranda SCR Wasilla
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Matthew Daniels 45.33a Palmer
2. 10 Wyatt Helton 47.05a Wasilla
3. 9 Sawyer Drumm 48.78a Wasilla
4. 9 Jayden Collins 50.68a PR Houston
5. 10 Jose Miranda 51.49a SR Wasilla
6. 11 Kashawn Gold 52.09a PR Houston
7. 10 Henry Mujica 55.16a PR Wasilla
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jaden Caple 47.34a Palmer
2 Nicholaus Alexander 48.84a Wasilla
3. Tanner Reed
Avery Bell
Reginald Drummond
Christian (Riley) Fuller 50.93a Wasilla
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jeremiah Zeedar-Boeck 1:40.45a Wasilla
2 Wyatt Helton 1:46.13a Wasilla
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Steven Sandefur 3:48.51a Wasilla
2 Jeremiah Zeedar-Boeck 3:58.83a Wasilla
3 Lev Robertson 4:08.07a Palmer
4 Amiquq MacLean 4:08.35a Palmer
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Travis Wheeler 41-00.25 PR Palmer
2. 12 Ben Bitler 36-06.50 PR Houston
3. 11 Mike Evans 34-04.75 PR Wasilla
4. 10 Gaven Frazier 33-01.00 Palmer
5. 10 Blake Tomlinson 32-05.75 Palmer
6. 9 Steven Sandefur 31-10.00 Wasilla
7. 10 Harlan Hamilton 30-07.00 Palmer
8. 11 Lucas Kirn 30-04.00 Redington
9. 9 Eli Knapp 27-03.75 PR Houston
10. 9 Jonathan Miller 26-07.75 PR Wasilla
11. 10 Phoenyx Collier 25-10.00 Palmer
12. 10 Cordel Lamm 25-00.75 Palmer
13. 9 Jonah Hokanson 24-08.50 Wasilla
14. 9 Nicholas Sprague 23-11.50 PR Wasilla
15. 12 Devon Clark 23-04.00 SR Palmer
16. 9 Tristan Pease 23-03.00 PR Wasilla
17. 9 Michael Sprague 22-00.00 Wasilla
18. 9 Craig Azimi-Tabrizi 19-01.00 Wasilla
11 TJ Laumatia ND Redington
9 Walker Ryan ND Redington
11 Isaiah Asteriak ND Redington
11 Noah Machado ND Palmer
12 Paul Matau ND Houston
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ben Bitler 103-04 Houston
2. 9 Steven Sandefur 96-04 Wasilla
3. 10 Harlan Hamilton 90-00 Palmer
4. 11 Mike Evans 89-02 PR Wasilla
5. 12 Travis Wheeler 87-08 Palmer
6. 10 Gaven Frazier 80-00 Palmer
7. 9 Jonathan Miller 79-07 PR Wasilla
8. 11 Lucas Kirn 79-02 Redington
9. 10 Blake Tomlinson 76-04 Palmer
10. 9 Eli Knapp 73-05 PR Houston
11. 11 Robert Avezac 68-09 PR Palmer
12. 12 Devon Clark 65-11 Palmer
13. 10 Phoenyx Collier 65-09 Palmer
14. 9 Tristan Pease 63-09 Wasilla
15. 9 Michael Sprague 62-11 Wasilla
16. 9 Craig Azimi-Tabrizi 57-09 PR Wasilla
17. 10 Cordel Lamm 55-07 Palmer
18. 9 Nicholas Sprague 52-01 Wasilla
19. 9 Jonah Hokanson 50-08 Wasilla
11 Noah Machado ND Palmer
11 TJ Laumatia ND Redington
9 Walker Ryan ND Redington
11 Isaiah Asteriak ND Redington
12 Paul Matau ND Houston
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Donovan Eiman 6-00.00 PR Palmer
2. 11 PJ Cutright 5-04.00 Palmer
3. 12 Alexander Spangler 5-04.00 PR Wasilla
4. 11 Jared Oviok 5-02.00 Palmer
5. 11 Kaleb Greathouse 5-00.00 Wasilla
12 Mackenze Origer NH Houston
9 Kyle Whitney NH Wasilla
10 Blake Thorpe NH Redington
11 Kashawn Gold NH Houston
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kashawn Gold 17-11.25 PR Houston
2. 10 Jaden Caple 17-07.00 Palmer
3. 10 Caleb Wagle 17-06.75 PR Wasilla
4. 12 Alexander Spangler 17-05.00 Wasilla
5. 11 Jared Oviok 17-01.50 Palmer
6. 11 Tanner Reed 16-11.25 SR Wasilla
7. 9 Avery Bell 16-05.50 Wasilla
8. 12 Ethan Tatum 15-05.75 Palmer
9. 11 Mike Evans 15-05.00 Wasilla
9. 9 Jayden Collins 15-05.00 PR Houston
11. 9 Jonah Hokanson 14-01.50 PR Wasilla
12. 9 Eli Knapp 13-07.50 PR Houston
13. 9 Craig Azimi-Tabrizi 13-02.25 PR Wasilla
11 Jacob Killinger ND Houston
10 Macrea Brotsman ND Houston
12 Aaden Hendrick ND Houston
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Donovan Eiman 40-11.50 PR Palmer
2. 12 Nick Johnson 40-02.00 Palmer
3. 11 Tanner Reed 36-00.50 PR Wasilla
4. 10 Connor Owens 35-11.50 Palmer
5. 11 Jared Oviok 35-08.00 Palmer
5. 11 Mike Evans 35-08.00 PR Wasilla
7. 12 Alexander Spangler 35-04.50 PR Wasilla
8. 9 Avery Bell 34-11.00 PR Wasilla
9. 11 Tre Mackay 31-03.50 Wasilla
10. 9 Jonah Hokanson 30-02.50 PR Wasilla
11 Jacob Killinger ND Houston
12 Kyle Leadbetter ND Palmer
Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Teeana Nicholai 13.21a Palmer
2. 10 Allison VanPelt 13.69a PR Houston
3. 11 Jib Pikulthong 13.83a Palmer
4. 9 Shandra Cutsforth 13.97a Palmer
5. 10 Aileia Caldwell 14.49a Redington
6. 10 Shayna Madruga 14.54a PR Palmer
7. 10 Vanessa Madruga 14.58a PR Palmer
8. 10 Delaney Shults 14.96a Palmer
9. 9 Jaida Vroman 15.19a PR Palmer
10. 10 Kathryn Gittlein 15.32a Wasilla
11. 11 Kendall Ruble 15.38a PR Palmer
12. 10 McKenzie Berg 15.52a PR Wasilla
13. 11 Katie Jones 15.92a PR Palmer
14. 11 Alexa Hammonds 16.03a Palmer
15. 9 Gabrielle Hammonds 17.86a Palmer
12 Megan Whitesell SCR Palmer
9 Cynthia Horne SCR Redington
12 Shawna Johnson DQ Palmer
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Teeana Nicholai 28.44a Palmer
2. 11 Lizzie Palmberg 28.93a PR Wasilla Lake Christian
3. 11 Jib Pikulthong 29.00a Palmer
4. 10 Vanessa Madruga 30.55a PR Palmer
5. 10 Aileia Caldwell 30.64a Redington
6. 10 McKenzie Berg 32.12a PR Wasilla
7. 10 Kathryn Gittlein 32.35a Wasilla
8. 11 Katie Jones 35.04a PR Palmer
9. 9 Gabrielle Hammonds 37.36a PR Palmer
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Shayna Madruga 1:09.14a Palmer
2. 10 Vanessa Madruga 1:10.67a PR Palmer
3. 11 Jaycie Mullen 1:13.76a PR Palmer
4. 9 Tabea Shepler 1:18.61a PR Palmer
5. 10 Liberty Scott 1:23.55a SR Palmer
11 Delaney Breshears SCR Wasilla
9 Jordan Rolston SCR Palmer
9 Cheyanne Parsons SCR Wasilla
9 Shandra Cutsforth SCR Palmer
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ruby Woodings 2:31.42a Palmer
2. 10 Allison VanPelt 2:37.24a Houston
3. 11 Amy Baxter 2:37.95a PR Palmer
4. 12 Rya Berrigan 2:39.43a SR Palmer
5. 12 Caitlin Bales 2:41.99a PR Wasilla
6. 10 Angelina Koroleva 2:45.85a PR Palmer
7. 9 Zoe Copp 2:47.46a Palmer
8. 9 Lydia Ortiz 2:48.26a Palmer
9. 9 Nina Kalytiak 2:48.48a Palmer
10. 11 Carissa Vasquez 2:51.94a SR Wasilla
11. 9 Olivia Jones 2:56.32a Wasilla
12. 12 Kayla Lopez 3:00.32a PR Wasilla
13. 9 Danielle Barnes 3:02.20a Wasilla
14. 11 Apawan Wardirek 3:19.29a PR Wasilla
11 Delaney Breshears SCR Wasilla
9 Marilena Koozata SCR Redington
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Allison VanPelt 5:44.90a Houston
2. 9 Sophia Nowers 5:59.04a PR Palmer
3. 12 Caitlin Bales 6:01.52a PR Wasilla
4. 12 Kayla Lopez 6:24.48a PR Wasilla
5. 9 Tabea Shepler 6:34.41a PR Palmer
6. 11 Ocean Tennant 6:38.46a SR Palmer
7. 10 Grace Reitzig 6:51.95a PR Wasilla
8. 10 Liberty Scott 6:56.29a Palmer
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Lizzie Palmberg 17.29a Wasilla Lake Christian
2. 11 Amy Baxter 18.34a Palmer
3. 11 Grace Miller 20.39a Palmer
4. 11 Hailey Maine 22.86a Palmer
12 Selena Daugherty SCR Palmer
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Lizzie Palmberg 50.22a Wasilla Lake Christian
2. 11 Grace Miller 1:00.98a SR Palmer
3. 11 Ocean Tennant 1:05.06a SR Palmer
11 Amy Baxter SCR Palmer
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Shandra Cutsforth 53.96a Palmer
2 Cheyanne Parsons 59.00a Wasilla
3 Alexa Hammonds 1:02.52a Palmer
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Victoria Malak 2:04.25a Wasilla
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Ruby Woodings 4:37.11a Palmer
2 Rya Berrigan 4:39.14a Palmer
3 Victoria Malak 4:44.43a Wasilla
4 Delaney Breshears 5:12.62a Wasilla
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Emma Ushmann 32-08.00 SR Palmer
2. 12 Lorna-Lie Suaava 28-09.50 Palmer
3. 12 Richelle Wagle 25-10.25 Wasilla
4. 11 Monica Schuler 25-10.00 SR Palmer
5. 10 Hailey Holland 25-09.00 Redington
6. 12 Megan Whitesell 23-02.25 Palmer
7. 10 Christine Rice 23-00.00 Palmer
8. 11 Nicole Winsor 22-06.50 Redington
9. 9 Glory Ibanga 21-04.50 PR Wasilla
10. 11 Kimberly Madruga 20-02.00 Palmer
11. 9 Danielle Barnes 19-10.50 PR Wasilla
12. 9 Kasidee Hampton 14-03.00 Palmer
10 Michaela Cupp ND Palmer
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Emma Ushmann 92-08 SR Palmer
2. 12 Lorna-Lie Suaava 83-11 PR Palmer
3. 10 Hailey Holland 83-04 Redington
4. 12 Richelle Wagle 79-11 SR Wasilla
5. 12 Megan Whitesell 66-07 Palmer
6. 11 Kimberly Madruga 65-09 Palmer
7. 11 Nicole Winsor 60-11 Redington
8. 10 Christine Rice 59-08 Palmer
9. 9 Danielle Barnes 58-09 PR Wasilla
10. 9 Glory Ibanga 48-02 Wasilla
11. 11 Monica Schuler 45-06 Palmer
12. 9 Kasidee Hampton 44-08 PR Palmer
10 Michaela Cupp ND Palmer
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ceil Dunleavy 5-04.00 Wasilla
9 Marilena Koozata NH Redington
9 Cynthia Horne NH Redington
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Victoria Malak 14-06.50 Wasilla
2. 10 Allison VanPelt 14-04.00 PR Houston
3. 12 Shawna Johnson 14-01.00 SR Palmer
4. 10 Delaney Shults 12-09.50 PR Palmer
5. 11 Hailey Maine 10-06.75 PR Palmer
9 Marilena Koozata ND Redington
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Shawna Johnson 31-11.00 PR Palmer
2. 12 Victoria Malak 29-11.00 PR Wasilla
12 Ruby Woodings ND Palmer